Sprawdź, dlaczego warto prowadzić firmowy blog

Coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie firmowego bloga. Jest to doskonałe narzędzie do nawiązania bliższych relacji z klientami. Publikowanie wysokiej jakości tekstów pozwala na podkreślenie profesjonalizmu zawodowego i wzmocnienie pozytywnego wizerunku marki.

Postaw na skuteczną reklamę

Blog, na którym publikowane są wartościowe teksty jest doskonałą wizytówką firmy. Dzięki lekturze zamieszczonego contentu, czytelnicy przekonują się jak naprawdę działa firma i co prezentują sobą zatrudnieni w niej ludzie. Wtedy nie są oni już tylko szeregiem nazwisk wymienionych na stronie internetowej przedsiębiorstwa, tylko realnymi ludźmi, znającymi się na swoim fachu. Dzięki temu łatwiej jest im zaufać i zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy.

Publikację tekstów na blogu docenia także Google. Regularne zamieszczanie długich, wartościowych wpisów, odpowiednio zoptymalizowanych pod względem SEO, pozwala na skuteczne wypozycjonowanie firmowej witryny. To dość długotrwały proces, który jednak jest nie tylko tańszy, ale i często skuteczniejszy od innych form reklamy.

Poznaj swoich klientów i otwórz się na nowych pracowników

Firmowy blog to doskonałe medium do kontaktu z potencjalnymi klientami. Dzięki analizie popularności poszczególnych artykułów i lekturze pozostawionych komentarzy, zapoznasz się z potrzebami odbiorców produktów i usług, a także zwrócisz uwagę na czynniki sprzyjające finalizacji transakcji. Na podstawie wyciągniętych wniosków będziesz mógł łatwo dopracować ofertę i zwiększyć zysk.

Blog to także miejsce, gdzie zaglądają potencjalni pracownicy. Kandydaci po lekturze wpisów z życia przedsiębiorstwa szybko są w stanie ocenić czy odnajdą się właśnie w takiej firmie. Jeśli przedstawisz swój zespół w sposób zachęcający, z pewnością więcej osób zajrzy do zakładki „Oferty pracy” i zdecyduje się na przesłanie CV.